Tahiti Iti a vlny na Teahupo'o

Tahiti Iti a vlny na Teahupo'o

Ostrov Tahiti připomíná osmičku nebo kuželku. Ta větší, severní část, se jmenuje Tahiti Nui a je to hlavní srdce celé Francouzské Polynésie. Ta menší, jižní část, se jmenuje Tahiti Iti a je o dost divočejší. Silnice končí na jedné i druhé straně v polovině. Dál se musí již po moři na člunu nebo pěšky po vyšlapaných stezkách.

Jižní část silnice končí ve vesničce Teahupo’o, kterou proslavily místní vysoké vlny, které z oblasti udělaly ráj surfařů. Běžně zde vlny mívají 3 metry, ale když se zadaří, nabízejí surfařům i sedmimetrovou jízdu.

Sledovat rodící se vlny z bezprostřední blízkosti byl zážitek. Člun se pohyboval z místa na místo a náš lodivod pečlivě sledoval hladinu. Stačila chvilka nepozornosti a vlna by se převalila i přes nás.

Rád jsem se otáčel zpět a sledoval obří vlny, jak se s hukotem tříští o pobřeží a v pozadí se tyčí rozeklané hory poloostrova Tahiti Iti.

Použitá technika: Fuji X100S, ohnisko: 23mm (35mm EQ35mm), clona: 11, expozice: 1/400s, ISO: 200, filtr: CPL, formát: RAW, zpracování: Capture One 9 Pro.
Máte zájem o tuto fotografii?

Velmi si vážím Vašeho zájmu o mé fotografie.

Fotoobrazy i samostatné fotografie pro Vás vytvářím osobně ve svém studiu Pikitia, abych za ně mohl ručit od A do Z.

Přečtěte si více o mé nabídce fotoobrazů, nebo vyplňte tento jednoduchý poptávkový formulář. Obratem se Vám ozvu s nabídkou.

3371
Tahiti Iti a vlny na Teahupo'o