Toskánská bouřka přichází

Toskánská bouřka přichází

Letošní Toskánsko bylo hodně vybojované. Na začátku to vypadalo, že snad neodjedeme. Den před odjezdem si nějaký zákeřný bacil usmyslel, že se do Toskánska nejede a snažil se z plných sil mě odrovnat.

Dlouhou cestu jsem absolvoval se silnou horečkou. Jenže krajina Etrusků je silně nabíjecí a já jsem každý den cítil, jak mi vlévá nové síly do žil a pomáhá s porážkou bacilů. Trochu jsem litoval, že nemám za kamarády Macha a Šebestovou, kteří to s použitím kouzelného sluchátka a psa Jonatána umí řešit na počkání.

Letos jsem se rozhodl, že budu zcela ignorovat oblíbená místa, která jsem na svých fotografiích zachytil při výpravách v roce 2008 a 2009. Díky tomuto rozhodnutí jsem objevil nové úžasné lokality, kde se dá toulat celý den, člověk nepotká živáčka a má krajinu jen a jen pro sebe. Krajinu, kterou ráno cudně zahalují chuchvalce mlhy a večer hladí sluneční paprsky. Krajinu, kterou přicházející bouřka promění ve velké drama, ze kterého se tají dech a člověk jen doufá, že tu atmosféru dostane mezi ty nuly a jedničky na čipu.

Použitá technika: Canon EOS 5D Mark III + Canon EF 70-200 f/2.8 L USM, ohnisko: 70mm (70mm EQ35mm), clona: 9, expozice: 1/25s, ISO: 320, filtr: CPL Hoya HD + LEE ND 0.6 HARD, formát: RAW, zpracování: Capture One 7 Pro.
Máte zájem o tuto fotografii?

Velmi si vážím Vašeho zájmu o mé fotografie.

Fotoobrazy i samostatné fotografie pro Vás vytvářím osobně ve svém studiu Pikitia, abych za ně mohl ručit od A do Z.

Přečtěte si více o mé nabídce fotoobrazů, nebo vyplňte tento jednoduchý poptávkový formulář. Obratem se Vám ozvu s nabídkou.

8003
Toskánská bouřka přichází