Gladiátorova cesta domů

Gladiátorova cesta domů

Tato fotografie vznikla skoro na den přesně před dvěma lety při mé druhé cestě do Toskánska. Příznivcům filmů Ridleyho Scotta bude tato krajina možná povědomá. Není to náhoda. Podobný pohled z tohoto místa použil kameraman filmu Gladiátor ve scéně, kde se generál Maximus, v podání Russella Crowe, vrací zhnusen politikou Říma domů, aby se stal svědkem vyvraždění své rodiny a tím se nastartovala jeho dráha gladiátora.

V to červencové ráno, kdy vznikla tato fotografie, k žádné další tragedii nedošlo a místo legií Říma jsem potkal pouze majitele statku na obzoru. Od uvedení Gladiátora má ze své cesty tak trochu průchoďák, ale dle jeho úsměvu na tváři jsem usoudil, že to i po těch letech bere sportovně.

Místo je to každopádně úžasné.

Použitá technika: Canon EOS 5D Mark II + Canon EF 70-200 f/2.8 L USM, ohnisko: 155mm (155mm EQ35mm), clona: 11, expozice: 1/6s, ISO: 100, filtr: B+W CPL, LEE ND 0.6 SOFT, formát: RAW, zpracování: Capture One 6 Pro.
Máte zájem o tuto fotografii?

Velmi si vážím Vašeho zájmu o mé fotografie.

Fotoobrazy i samostatné fotografie pro Vás vytvářím osobně ve svém studiu Pikitia, abych za ně mohl ručit od A do Z.

Přečtěte si více o mé nabídce fotoobrazů, nebo vyplňte tento jednoduchý poptávkový formulář. Obratem se Vám ozvu s nabídkou.

2395
Gladiátorova cesta domů