Aktualizovaná galerie fotografií z Francouzské Polynésie

S blížícím se jarem jsem se pustil do aktualizace fotografií. Na webu jich mám vystavených několik stovek a myslím si, že je ten správný čas je zase trochu probrat. Přeci jen před mým dnešním okem už některé dříve vystavené fotografie neobstojí. Všechny, které projdou sítem, vystavím v nové, větší podobě, která více vyhovuje současné mobilní době i různým retina displejům.

Jako první jsem se pustil do Francouzské Polynésie. Ideální galerie pro stávající koronavirové dny.

Polynésie je rozlehlá část světa daleko v Pacifiku, která se mi vryla do srdce. Byl jsem tam zatím 4x a vím, že se rozhodně budu muset zase někdy vrátit. Na rozloze srovnatelné s naší celou Evropu je rozeseto 118 ostrovů a atolů. Každý z nich má svou osobitou atmosféru a je až neuvěřitelné, jak moc se mezi sebou liší.

Plachetnice s ostrovem Moorea v pozadí

Přes tu krásu a exotičnost atolů si nejvíce cením setkání s lidmi, jako je třeba Myriama Prokop nebo Manuela Klima. Pokud vám jejich příjmení připadají povědomá, tak se nepletete. Patří k potomkům našich krajanů, kteří ve 20. a 30. letech minulého století zkoušeli štěstí v Polynésii. Mnoho z nich to nakonec muselo vzdát, ale pár rodin zůstalo a jejich odkaz je v Polynésii cítit do dnes.

Myriama Prokop ve svém ateliéru na ostrově Bora Bora: Myriama Prokop ve svém ateliéru na ostrově Bora Bora

Z pohledu fotografa mám Francouzskou Polynésii spojenou s nekonečnými odstíny modré. Často jsem jen sedával v teplém písku atolů a sledoval měnící se odstíny modré barvy oblohy, která v dálce přecházela v mírně zčeřenou hladinu laguny nebo nekonečně zvlněnou plochu Pacifiku. Voda je zde tak průzračná, že je vidět do značných hloubek. Zcela nový rozměr mi přineslo létání s dronem. Z ptačí perspektivy jsem mohl sledovat divoké vlny oceánu rozbíjející se o zvrásněné korálové hradby chránící atoly, nebo svět malých ostrůvků - motu - uvnitř laguny.

Nad atolem Tikehau: Atol Tikehau

Když už hrozilo, že se mi svět nekonečných písčitých pláží okouká, navštívil jsem i několik ostrovů, které nabízejí pohledy jak z našeho venkova, ale i divokou horskou přírodu.

Posvátná hora Rotui na ostrově Moorea: Hora Rotui na ostrově Moorea

Fotografie budu do galerie Francouzské Polynésie i nadále přidávat. Mám jich ještě velkou hromadu nezpracovaných a nebo čekajících na přidání. Věřím, že se máme společně na co těšit.

Navštivte galerii fotografií z Francouzské Polynésie:

Galerie fotografií z Francouzské Polynésie

Publikováno

Komentáře

7078