Blog

 • Fotka z iPhone ve výběru roku Halide Camera

  Mám radost! Tvůrci skvělé a oceňované fotografické aplikace Halide vybrali mou fotografii slovinské přírodní rezervace Zelenci do výběru TOP 9 fotografií pořízených jejich aplikací a sdílených v roce 2019.
  Publikováno
 • Capture One Pro 20, převlečená 13tka

  Capture One Pro je můj hlavní nástroj pro úpravu fotografií. Používám jej spokojeně již mnoho let. Společnost PhaseOne, která za programem stojí, se rozhodla pro razantní skok v číslovaní verzí. Z verze 12 rovnou na 20. Nastal i takový skok ve funkčnosti programu?
  Publikováno
 • Nik Collection 2.3

  Dneska mi do aktualizací přistála nová verze Nik Collection od DXO (dříve Nik Plugins). Verze s pořadovým číslem 2.3 přináší několik zajímavých novinek.
  Publikováno
 • Po čase zase jen s Fujinkou

  Letošní prázdninovou dovolenou jsem trávil v okolí jezera Zell v Rakousku. Když jsem doma uvažoval nad tím, co si s sebou vezmu, vyhrála varianta vyrazit na lehko jen s Fuji X100S a filmovým Fotomanem na formát 6x12 cm.
  Publikováno
 • Praha Panoramatická

  Již přes rok s kamarádem Michalem brázdíme ulice Prahy s panoramatickými fotoaparáty. Místo paměťových karet do nich vkládáme klasické filmy. Místo Photoshopu mícháme vývojky. Představuji vám nový projekt - Praha Panoramatická.
  Publikováno