Nik Collection 2.5

Včera byl velký aktualizační den. Vyšla nová verze programu Affinity Photo, který požívám pro finální úpravu fotografií a zároveň ve stejný den vyšla aktualizace sady pluginů Nik Collection. O Affinity Photo se rozepíši v dalším článku, dneska se zaměřím na novinky u pluginů Nik Collection od DxO.

Jak je u DxO zvykem, nejde o žádné dech beroucí novinky, ale pouze evoluční inovace.

Asi nejzajímavější je oficiální podpora Affinity Photo. Co to přesně znamená, jsem ale nikde nenašel.

Jediným viditelným posunem má být to, že v pluginu Viveza se snad již konečně povedlo doladit správné barvy, pokud otevřu obrázek z Affinity. Zkoušel jsem, ale myslím, že se to ještě nepovedlo :-)

Mimochodem společnost Serif, producent programu Affinity Photo, včera v nové řadě 1.8 také oznámila, že již oficiálně podporuje pluginy Nik Collection.

Pokud předchozí verze 2.3 přinesla několik nových simulací klasických filmů pro černobílou fotografii v pluginu Silver Efex Pro, v této verzi budou potěšeni příznivci barevných filmů. Nově mohou své fotografie ladit do vzhledu filmů Agfa Precisa 100, Fuji FP 100C, Fuji Instax, Fuji Provia 400X nebo Lomo RedScale 100. Rodina simulovaných filmů v pluginu Color Efex Pro se nám pěkně rozrůstá. K dnešnímu dni jich je tam již skoro 40 a to včetně takových legend jako je Kodachrome 64 nebo Fuji Velvia.

Color Efex Pro v akci

Další novinka v Color Efex Pro jen potvrzuje zájem o všemožné filmové simulace. Máme novou kategorii s názvem FILM, která sdružuje všechny filmové simulace. Jen je trošku schovaná. Pokud máte zájem ji mít v hlavní nabídce FILTER LIBRARY, je třeba jít do Settings->Filterlist Settings a tam si do jedné z šesti kategorií zvolit volbu Film.

Nastavení filmových simulací

A to je vlastně z oficiálních novinek všechno. Pokud tedy pominu drobné oznámené opravy.

Aktualizace je pro stávající klienty zdarma a dostanete ji v automatických aktualizacích, nebo je ke stažení na stránkách.

Z oznámených novinek je jasné, že o nic převratného nejde. Nakonec je vlastně nejdůležitější oznámení obou stran, tedy společností Serif i DxO, že se navzájem podporují. Věřím, že to do budoucna přinese zásadnější novinky.

Publikováno

Komentáře

8898